HİZMETLERİMİZ

SEO / SEM
SEO

Açılımı Search Engine Optimization olan arma motoru optimizasyonu özetle arama motorlarındaki reklamsız alanda yapılan çalışmaları kapsamaktadır. Birlikte belirleyeceğimiz kelime öbeklerinde, reklamsız alanda yapılan çalışmalarla web sitenizi üst sıralara çıkarıyoruz ve daha fazla ziyaretçi almanızı sağlıyoruz.

Günümüzde SEO çalışmasını önemi artmaktadır. SEO çalışması Google üzerinde sizi üst sıralara çıkarmakla birlikte sitenize de değer katar. Ziyaretçilerin bir kısmı arama yaptıktan sonra reklamlı alanı atlayıp, reklamsız alandaki sonuçlara tıklamaktadır. Bunun nedeni reklamlı alanda çıkanların belirli bir ücret karşılığı çıktığını bilmeleridir.

SEO çalışmasının bir diğer farkı ise sürekli olmasıdır. Örneğin Google Adwords üzerinden ücret ödeyerek reklamlı alanda çıkabilirsiniz. Fakat ücret ödeyemediğinizde reklamınız kaldırılacağı için tamamen reklam platformuna bağımlı olursunuz. SEO çalışması yaptırdığınızda reklamlar olsun olmasın siz hep üst sıralarda çıkarsınız, sürekli devam ettiğinizde reklam ücretlerinden çok daha tasarruflu olduğunu fark edersiniz.

Amacınız arama motorlarında üst sıralarda çıkmak olmasa bile SEO çalışmasını öneriyoruz. SEO altyapısına sahip bir web sitesi yaptırdığınızda, kalite olarak web sitenizin standart sitelerden birkaç adım daha yukarı taşımış olursunuz.

SİZİ ARAYALIM

SEM

Açılımı Search Engine Management olan arama motoru reklam yönetimi özetle arma motorlarındaki ücretli alanlarda web sitenizinde gösterilmesi demektir. Günümüzde reklam ağı ve çeşitleri çok genişlediği için SEM söylemi değerini kaybetmekte. Çünkü artık sadece arama motoru değil sosyal ağlar gibi birçok platform üzerinden reklam yönetimi yapılmaktadır.

SEM çalışmasını daha çok belirli sürelerde belirli hizmet veya ürün satacak olan müşterilerimize önermekteyiz. Bu tarz çalışmalar için SEM çalışması yapmak daha etkili olacaktır çünkü uzun dönem işler değil. Belirli süreçte belirlenen hedefe ulaşılır ve daha sonra reklam ile ilişki olmaz ve kapatılır.

Günümüzde en çok tercih edilen, SEO çalışması yapılırken desteklemek amaçlı SEM çalışmasının da yapılmasıdır. İkisinin birlikte başlaması ve yürütülmesi en etkili yol olacaktır. Aylar içerisinde SEO çalışmasından geri dönüşler alındıkça SEM tarafı zayıflatılabilir. Tabi sosyal medya reklamlarının da unutulmaması gerekiyor. Bol reklamlı, bol satışlı günler dileriz.

Referanslar için bizimle iletişime geçin.

İŞLERİMİZDEN

kayla-gurme-web-sitesi

KAYLA GURME WEB SİTESİ

kaylagurme.com Web Sitesi Tasarımı ve yazılımı Rel

odmtech

ODMTECH

Odmtech Web Sitesi Tasarımı Rella Dijital Ajans t

can-gyd-web-sitesi

CAN GYD WEB SİTESİ

Can Gyd Web Sitesi Tasarımı ve Yazılımı Rella Diji